Áčko má po prohře v prodloužení jeden bod

• Článek k zápasu/turnaji

Áčko čekal v sobotu 9.12. poslední domácí zápas v roce 2017. Soupeřem byl celek z Horní Suché, který na žďárské ztrácel 3 body, a tak šlo o hodně. V prvním vzájemném utkání těchto dvou celků se radovali Hroši po výhře 7:6. V sobotu byli šťastnější hosté z severu Moravy a vyhráli 4:3 po prodloužení.

Zápas začal opatrně a v úvodu utkání dominovaly obrany a oba brankáři. V sedmé minutě byla k vidění první branka, když Übelauer prostřelil bránícího hráče a Kratochvíl už nedokázal zasáhnout. Ke srovnání skóre vedla branka v přesilové hře. Tlustoš našel u mantinelu F. Dvořáka, ten s míčkem vyběhl na střed hřiště a střelou na zadní tyč překonal Stefana v bráně. Těsně před koncem třetiny bylo proti domácím odpískáno trestné střílení a to hodně přísně. Kratochvíl ale vytáhl perfektní zákrok a pokus Černého chytl.  .

Obraz hry se moc neměnil ani v druhé třetině. A i tato část nabídla divákům dvě branky. Po delším obléhání branky se prosadil Tychtl střelou z první, to vše v čase 35:57. Dvě minuty před koncem pak šťastně vyrovnal Halm, ten v posledních zápasech oplývá střeleckou formou a míček za záda golmana nějakým způsobem dostal. Pak Kafkovu střelu zastavila tyč, a tak se šlo do šaten za stavu 2:2.

Ve třetí části se domácí dostávají poprvé do vedení. Branky znovu docílili v početní výhodě. Halm dostal přihrávku od Tlustoše, z rohu si vytáhl míček před bránu a pod brankářem zasunul do brány. Šest minut před koncem druhou brankou v utkání srovnal šťastně Tychtl. Žwak nahodil od mantinelu a od svého spoluhráče stojícího před bránou se míček odrazil za bezmocného Kratochvíla. Poté Hroši nevyužili další přesilovku. Těsně před koncem situaci překombinovali Tomáš s Ondřejem Dvořákem a když k brance nevedela ani střela Karáska dvě vteřiny před koncem, tak se šlo do prodloužení.

Domácí ihned po získání míčku odvolali brankáře a zkoušeli to ve čtyrech. Skoro tři minuty obléhali branku hostí, ale bez kýženého gólu. Pak Tlustoš trefil tyčku, míček se odrazil přímo na hokejku Krainy a ten přes celé hřiště trefil do prázdné klece. Tím přisoudil bod navíc hostům.

Hodnocení trenéra: Už v tuto chvíli je každý zápas brán jako zápas play-off. Tabulka je hrozně vyrovnaná a každý bod je důležitý. Nám dlouhodobě chybí Melichar a pro tento zápas jsme nemohli počítat ani s dvojicí Váša - Košík a to bylo na útočné polovině znát. Moc jsme se přes pozorně bránícího soupeře nedokázali prosadit. Pomohly nám ale přesilovky, které se nám v sezoně zatím paradoxně nedařily. Zápas to byl remízový. My si v prodloužení šli pro bod navíc, zkoušeli to bez brankáře, bohužel ale po naší tyčce rozhodl soupeř. Díky bodu ale máme i s tímto soupeřem lepší vzájemné zápasy, a tak alespoň s tímto můžeme být spokojeni. Teď musíme zvládnout poslední zápas v kalendářním roce v Bystřici a uvidíme co bude po Novém roce.

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Kafka, Petříček, Dvořák O., Tlustoš, Karásek, Haman, Halm, Dvořák T.

Góly: Halm 2, Dvořák F.

Asistence: Tlustoš 3