A-tým prohrál i druhé derby Vysočiny

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 14.10. cestovalo áčko do Havlíčkova Brodu a po prohře 5:6 se propadlo tabulkou na předposlední místo. 

 

Začátek utkání začal pro Hrochy hrůzostrašně. Už v první minutě za sebou Karásek zapomněl míček, a tak mu nezbylo nic jiného než zastavit soupeřova útočníka za cenu trestného střílení. To bez větších problémů proměnil Pešek. V páté minutě dostali Hroši možnost přesilovky. V těch ale prozatím chybí loňská lehkost, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0.

 

Ve 25. minutě si po Hamanově nahráce z rohu první branku sezóny připsal Kos a srovnal tak na 1:1. Bohužel si domácí vzali vedení zpět v té samé minutě. Draci vystihli špatnou rozehrávku jednoho ze žďárských obránců a proměnili tuto chybu v branku. Po polovině utkání sehráli Hroši pěknou akci, na jejímž konci stál Váša před poloodkrytou bránou a Tlustošovu nahrávku využil ke skórování. Scénář se opakoval a domácí si vedení vzali do minuty zpět. V přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě Sláma. Před koncem druhé části ten samý hráč využil špatně postaveného bloku a zvýšil na 4:2. 

 

Třetí třetinu začali Draci tak, jak skončili a to brankou. Za stavu 5:2 to už s Hrochy nevypadalo dobře, ti ale nechtěli dát kůži lacino. Hned vzápětí snížil Haman, když mu na střed míček posunul Dvořák. Ještě veseleji bylo, když před bránou těžil z práce Váši Staněk a dotlačil míček za záda domácího brankáře. Hippos tlačil domácí, bohužel ale přišlo zbytečné vyloučení a Brod znovu v přesilovce trestal. Čtyři minuty před koncem pod horní tyč uklidil míček Tlustoš a bylo zaděláno na drama. Hroši byli aktivní a jejich snaze ještě pomohl hloupým vyloučením domácí Roztočil. To chyběly dvě minuty do konce a Hroši šli do šesti. Tlaku bohužel nevyužili a jejich marná snaha vyvrcholila nešikovným faulem Hamana, který tak vyhrocený závěr uzavřel. 

 

Hodnocení trenéra: Určitě jsme nebyli horší tým. První čtyři branky jsem ale soupeři usnadnili svými chybami. Oba týmy si těžko vytvářely šance, je vidět ža top kvalita tam není. O to více je škoda, že jsme to Brodu hrubkami usnadnili. Jsem rád že jsme za stavu 5:2 nesložili zbraně a Brod zatlačili, moc k vyrovnání nakonec nechybělo. Je potřeba, aby si každý hráč uvědomil jaká cesta vede k úspěchu a tak taky pracoval. Liga je nesmírně vyrovnaná a každý bod může hrát na konci roli, proto je škoda, že jsme z posledních dvou nic nevytěžili. 

 

Sestava: Kratochvíl, Krátký, Čechal, Karásek, Petříček, Kafka, Váša, Tlustoš, Košík, Kos, Haman, O. Dvořák, Melichar, Staněk, Halm

Góly: Kos, Váša, Haman, Staněk, Tlustoš

Asistence: Haman, Tlustoš, Dvořák O., Staněk